metalowe tralki do balustrad

wyroby kute

Uniwersalne wyroby kute

Wyroby kute to elementy, z których można wykonać między innymi wszelkiego rodzaju bramy oraz ogrodzenia. Tego rodzaju konstrukcje nie tylko doskonale się prezentują, ale także wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dzięki temu mogą służyć z powodzeniem przez długie lata. Dzięki takim elementom można stworzyć solidne, funkcjonalne oraz dobrze prezentujące się konstrukcje, które mogą być zarówno ozdobą domu, jak i ogrodu lub tarasu. Elementy kute można także wykorzystać do stworzenia konstrukcji wiaty czy też altany, a także różnego rodzaju ozdób. Mogą to być między innymi groty do ogrodzeń, czy też klamki do furtek.

Ocynk elektrolityczny

Decydując się na zastosowanie wyrobów kutych, warto zwrócić uwagę także na sposoby zabezpieczania ich przed korozją. Należy wymienić tutaj jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczania antykorozyjnego. Mianowicie ocynk elektrolityczny. Inaczej mówiąc, jest to pokrycie prętów i innych elementów kutych warstwą cynku, która ma na celu odizolowanie powierzchni wyrobów kutych od środowiska zewnętrznego. Mogą to być na przykład rozety kute. Wspomniana substancja, jaką jest ocynk elektrolityczny musi zostać położona równomiernie, a jej warstwa nie może być zbyt gruba. Opisywana metoda zabezpieczania wyrobów kutych przed korozją jest niezwykle skuteczna, jednakże także dość kosztowna. Dlatego nie każdy może się na nią zdecydować.

Malowanie elementów metalowych

Innym, także efektywnym, jednakże sporo tańszym sposobem jest malowanie natryskowe elementów kutych. Ma ono na celu wyeliminowanie procesu utleniania ich powierzchni. Na początku rozprowadza się podkład cynkowy na powierzchni wyrobów, na przykład takich jak tralki do balustrad. Następnie wygrzewa się je w piecu. Obie metody opierają się na zabezpieczeniu powłoki wyrobów bardzo trudno rozpuszczalną i wyjątkowo odporną powłoką cynkową, która doskonale kryje oraz chroni stal przed korozją. Co więcej, taki zabieg nie wymaga konserwacji. Trwałość jego efektów można dodatkowo zwiększyć poprzez pokrycie ocynkowanej powierzchni powłoką lakierniczą bądź też malarską.